Volkswagen Scirocco Aküsü Kaç Amper?

Şimdi şöyle bir durum var ki bir aracın aküsünün amperi, modeline, motoruna, beygirine göre değişiklik göstermektedir. Dizel mi benzinli mi buna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bir sürü model var, bir sürü araç tipi var hangi birini yazayım buraya bilemiyorum. O yüzden aracınızı yorum olarak sorun, cevabını alın en mantıklısı bu. Ama genel olarak scirocco marka aracın aküsü, genel olarak baktığımızda, araçların üzerinde 60 amper olarak görüyoruz.

Eskisi 60 amper çıkıyor genelde ve yeni tercihleri de yine aynı şekilde 60 amper oluyor. Daha önce de ben yine aynı şekilde scirocco ‘ya 60 amper akü taktım. Hiç bir sıkıntı da olmadı ve her hangi bir şikayet de gelmedi. Ama dediğim gibi aracın marka, model, motor ve yakıt türüne göre akülerin ebatları ve amperleri değişebilmekte. Akü yerine sığdıktan sonra 5-10 amper yukarı olmuş, aşağı olmuş o kadar da çok çok önemli değil. Kataloglara baktığımız da ise;

Genel olarak çok çok yüksek ihtimalle 1.4 motor olan Scirocco’ larda 60 amper çıktığı görünmekte,

Yine aynı şekilde de 2.0 motorlar da ise çoğunlukla 72 amper çıkmaktadır ve takılması gerekenler de bu şekilde göstermektedir.

Ayrıca 60 amper akü fiyatlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

60 Amper Akü Fiyatları

Eğer 72 amper akü takmak istiyorsanız, bu amperin güncel fiyatlarını görmek için aşağıya bıraktığım linke tıklayabilirsiniz.

72 Amper Akü Fiyatları

Yazar
Yazar
Kişisel blog yazıyorum

Önceki Yazı:Renault Modüs Aracımın Aküsü Kaç Amper

Sonraki Yazı:Dogruaku.com İndirimi

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

*