Aküler

Akü Alırken Akünün Ebatları Neden Önemli

Akü Alırken Akünün Ebatları Neden Önemli

Her aracın aküsünün bulunduğu bir yer vardır takdir edersiniz ki. Ama motor bölgesinde ama koltuğun altında ama aracın içersinde ama bagajınızda olabilir. Bagajda ise işiniz kolay yeriniz geniştir. Ama koltuğun altında ise akü, çok fazla seçeneğiniz olmaz onlar genelde alçak akülerdir, her yerde bulunmaz ve pahalıdır. Genellikle hafif ticarilerde böyle durumlar karşımıza çıkmakta ducato gibi. Motorun içinde olan akülerde yer sıkıntısı yaşamakta. Akü kadar bir yer bırakılmış olan araçlar var, bu durumda biraz daha büyük bir amper takayım derseniz işiniz biraz zor. Tabi oynanmış araçlar da var. Akü yerleri ile oynanarak daha önce aracınıza başka bir amper akü takılmış olabilir. Senaryolar çok fazla gerçekten hangi birini yazayım karşılaştığım olayların.

Akü seçimi yaparken o alanın ölçüsünü bilmek, işinize fazlasıyla yarayacaktır. Özellikle aküyü internetten akü satan bir siteden alıyorsanız ve Ağrı’da yaşıyorsanız, hem iki gün boşa beklemiş olursunuz, hem aracınızdan uzun bir süre uzak kalırsınız hem de aldığınız aküye verdiğiniz kargo parası da cebinizden çıkmış olur. İnternetten alışveriş yaptığınıza yapacağınıza pişman olursunuz. Aküyü sipariş verdin. Fazla bilgin yok, akü geldi, yerine sığmadı, takamadın, çok kötü bir durum.

Genellikle biz akü işi ile uğraşan insanlar artık hangi araçtan kaç amper çıkar, yerine başka hangi amperler olur bilmekteyiz veya sizinle birlikte biz de öğrenmekteyiz 🙂 .

Eğer aracının aküsünün koyulduğu yerin ölçülerini bilirseniz. Daha büyük amper akü alabilirsiniz veya hangi markadan hangi amperi alabileceğini bilebilirsiniz veya bu sayede öğrenmiş olursunuz. Eğer aracınızda hiç pay yok ise 60 amper akü yerine isteseniz de 72 amper takamazsınız çünkü iki akünün ebatları farklı.

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı