AkülerAnasayfa

Aldığınız Akünün Bulunduğunuz İlde Garanti Servisi Var mı Dikkat Edin

Akü seçiminde bana göre çok çok çok önemli bir husus. Hazır gevezeliğim tutmuşken biraz yazı yazayım dedim today. Neden çok önemli diyecek olursanız. Şu açıdan: İnternetten alış veriş her geçen gün hızlanıyor. Bu durumda alışveriş mağazalardan, internete kaymakta. Mağazadan alsan sorarsın veya onlar söyler ama internetten aldığında aklına gelmez unutur geçersin.

Aldığın akünün bulunduğun ilde garanti servisi yok ise garanti anlamında biraz uğraşırsınız. Nasıl mı? Çok bilindik bir marka alırsanız elbette sorun yok ama bütçeniz buna yetmiyorsa veya daha iyi olduğunu düşündüğünüz başka marka alacaksanız özellikle aküde, bulunduğunuz ilde garanti servisi var mı diye dikkat edin.

Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, aksi halde il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bir akü daha alacakken, o parayı bir de yola vermeyin diye söylüyorum. Unuttuysanız hatırlatmak istiyorum sadece. Bazı bilindik markaların bile özellikle doğuda her ilde servisi bulunmamakta, ortak merkez  bir il seçilmekte ve garanti servisi oradan seçilebilmektedir. Sonuç olarak her akü satan, esnaf, mağaza, bayi ve e-ticaret sitesi, aynı zamanda o akünün garanti noktası da olmayabiliyor.

Böyle bir durumda, akü ile karşılaşmış olduğunuz bir sorunda oraya değil de yetkili servisine gitmeniz gerekmekte. Nasıl ki Teknosa’dan philips marka bir televizyon aldığınızda, bir sorunla karşılaştığınızda, teknosa değil de philips yetkili servisini arıyorsanız veya nasıl teknosa tarafından orayı aramanız yönlendiriliyorsa , aküyü satan yer de doğal olarak, garanti olayları için sizi, yetkili servise yönlendirecektir. Bu durumda bulunduğunuz yerde servis olması bu anlamda çok önemli. Akü alırken veya her hangi bir marka tercih ederken, bu duruma dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Tabi ki çok büyük Şehirler için geçerli olmayan bir durumdur bu. Büyük şehirlerin hepsinde hemen hemen her markanın yetkili servisi bulunmaktadır.

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı