DucatoFiat

Fiat Ducato Aküsü Kaç Amper

Fiat Ducato aküsü kaç amper ondan bahsedelim. Öncelikle belirtelim ki en yeni model ducato araçlarda akünün yeri koltuğun yanında yer alabiliyor. Yani iki ön koltuğun arasında. Model model akünün yerleri değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak fiat ducato marka araçlarda akünün yeri, şoför koltuğuna oturduğunuzda, ayaklarınızı bastığınız yerdedir. Yani şoför koltuğunun önündedir. Aracın içindedir yani akü. Genel olarak bahsettiğim şekildedir. Çok nadir bazı modellerde akünün yeri değişiklik göstermektedir. Bir tane büyük plastik kaplama vardır öncelikle onu kaldırmalısınız. Daha sonra ikinci bir metal plaka karşınıza çıkacak, onun iki tane 13’lük somunu var, onları gevşettikten sonra, akünüz karşınıza çıkar. Uzunlamasına çok uzun bir aküdür. Sökmesi, diğer araçlar baz alındığında biraz daha zordur ve zaman alır. Eksi kutup başı mandallıdır zaten onu gevşetebilirsiniz. Daha sonra artı kutup başını sökmek için, iki ufak vida ve kutup başını da 10 anahtar ile sökebilirsiniz. Çok ağır bir aküdür. Kaldırırken belinizi ağrıtmayın.

https://www.akufiyatlarim.com/100-amper-aku

Fiat ducato marka aracın aküsü düz kutuptur. Normalde aracın üzerinden çıkan akünün amperi 110 amperdir. 12 volt 110 amperdir. Ancak yerine 110 amper takılabildiği gibi 12 volt 100 amper akü de takılabilmektedir. Genel olarak 110 amper akü fiyatından dolayı pek tercih edilmez. Daha ucuz olduğu için 100 amper takarlar. Hem 110 amperi her marka yapmaz ama 100 amperi ucuz pahalı çoğu markada isteğinize göre bulabilirsiniz. 100 amper akü, 110 amper aküye göre uzunluğundan 5 cm daha kısadır. Eski aküyü yerinden sökmediğinizde, eski akünüz 100 ampere göre çok farklı gelebilir. Bu 100 amper çok ufak bu buna olmaz diyebilirsiniz fakat söktüğünüzde yüksekliğinin aynı olduğunu göreceksiniz. Sadece uzunluğu kısa. Ayrıca akünün koyulduğu yer derin, siz dışarıdan göremiyorsunuz ama akünün yeri aşağı doğru derin. Çoğu fiat ducato sahibi, dediğim gibi fiyatından dolayı, 100 amper akü tercih etmekte. Fiyatların linkini aşağı koyacağım siz de bakıp kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

10 amper az olduğu için zararı olur mu diyecek olursanız. Çoğu insan kullanıyor ve bundan dolayı bir şikayeti yok ama 10 amper ufak olmasından dolayı ömrü 110 ampere göre biraz daha kısa olabilir onu bilemem. Öyle bile olsa arada baya fark var yanı değer mi bilmem. Buna karar verecek olan kişi, sizler araç sahiplerisiniz.

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı