PeugeotPeugeot 106

Peugeot 106 Aracımın Aküsü Kaç Amper

Peugeot 106’ nın Aküsü 12 Volt 60 Amperdir. Aküler şu anda depozitolu eskisini verip yenisini alabiliyorsunuz. Eskisini vermeden de alabiliyorsunuz tabi ki ama eskisini verince hurda bedeli düşülüyor ve baya avantajlı bir hale geliyor. Verdiğiniz eski akü, aldığınız akünün amperinden ufak ise ufak bir fark ödeyebiliyorsunuz. Mesela 50 amper verip 60 amper alırsanız, 8 lira gibi bir rakam fark ediyor. Daha büyük amper verirseniz ödeyeceğiniz para azalıyor.

Ayrıca 60 amper akü fiyatlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

60 Amper Akü Fiyatları

Ama 60 amper verip 60 amper aldığınız da iadeli akü fiyatından aküyü satın alabiliyorsunuz. Tabi başka şehirden, internetten sipariş verdiğinizde bu mümkün olmuyor. Çünkü netten aldığınız da eski aküyü vererek aldığınız da ucuza geliyor evet ama bu sefer iki kez kargo masrafı giriyor devreye ve akü pahalıya gelmiş oluyor. Başka şehirden internetten aküyü aldığınız da eskisini iade etmeden almanız sizin avantajınıza, çünkü bir kere kargo ödüyorsunuz. Kargo masrafı da akü ağır olduğundan çok para tutuyor. Ben bunun için kargolarla anlaşma yapıp, daha ucuza göndermeyi düşünüyorum.

Eski akünüzü bulunduğunuz şehir de hurda akü olarak satacaksınız en mantıklısı bu. Bu arada buraya yazdığım yazılar benim yaşadığım gördüğüm yazılar. Yani başka siteden alma yazılar değil. Özgün yazı yazıyorum. Ben bu işi yapıyorum ve taktığım aküler de yaşadıklarımı siz sevgili okurlarımızla paylaşıyoruz. Gördüklerimi, yaşadıklarımı yazıyorum ama sizin durumunuz, aracınız farklı olabilir. Yani yazdıklarım genel olarak böyle ama genede araca göre farklılık gösterebilir.

Hangi marka akü almanız konusuna gelince, marka önermek istemiyoruz. Sıkıntı yaşadığınız da insanlar, ama bu aküyü siz önermiştiniz oluyor. Bana yeni akü ver diyen bile oluyor. O yüzden önermiyoruz. Her akünün kendi garanti servisi var zaten. Son olarak bu yazıyı emek vererek, uğraşarak, başka bir yerden kopyalamadan yazdım. Kopyalayıp kendi sitelerinde kullanan insanlara hakkımı helal etmiyorum. Okuyan ve yararlanan insanlar bir yorum yazarsa sevinirim. Teşekkürler

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

2 Yorum

  1. arcım peugeot 106 xr 60 ampr akü var ama tesisat olduğu için çabuk zayıflıyor hatta bitiyo 100 amperlik akü taksak sıkıntı yaratırmı anlayan bilen varsa cvp verirse sevinirim saygılar.

    1. merhaba 100 amperlık aku 106 ya olmaz sıgmaz kocaman aku peugeot 106 ya olmaz takamazsınız yerıne sıgmaz herseyden once. peugeot 106 ya 60 takacaksınız ama varta veya bosch tak hıc bıse olmaz mutlu bıle takma madem oyle. istersen burdan yardımcı olurum yer nerde sızın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı