RenaultTwingo

Renault Twingo Aküsü Kaç Amper

Merhaba. Ben dogruaku.com uzmanlarından recepozan. Bu gün sizlere renault twingo aküsü kaç amper ve twingo aküsü hakkında bazı detaylı bilgileri paylaşacağım. Bu bilgileri, sağdan soldan değil de, kendimiz direkt olarak edinmekteyiz. Tabi ki ilgili kataloglardan yararlanıyoruz fakat bununla birlikte, akü işi ile de uğraştığımız için, karşılaşılan sorunları, akünün nasıl sökülebildğini, amperinin ne olursa sizin için daha iyi olacağını anlatmaktayız. Unutmayalım ki, akü de bir olması gereken vardır, bir de isteğe göre farklı varyasyonlarda tercih edebiliyorsunuz. Biz bunların hepsini sizin için, araştırıp, bulup, deneyip, öğreniyor ve buraya yazıyoruz. Farklı varyasyonlardan kastım, örnek vermek gerekirse araçtan 60 amper çıkıyordur ama 72 amper de takılabiliyordur gibi gibi. Geliyorum sadede, Renault Twingo Aküsü kaç amper sorusunun cevabına. Bu aracın aküsü, aracı ikinci el almadıysanız veya nasıl diyim sizden önceki sahibi aküyü farklı bir amper ile değiştirmediyse, normal de renault twingo da 44 amper akü çıkar. Ufak kare bir aküdür. Akünün koyulduğu kasesi de aynı şekilde bu akü kadardır, yeri ufaktır yani. İsterseniz twingo’ya yine aynı şekilde 44 amper takabilirsiniz. Ama isterseniz de, amperi biraz daha yükselterek 50 amper de takabilirsiniz. Yerine aynı şekilde oluyor, çok ufak farklar var. Bizzat kendim taktım. Amperin dışında akünün ebatları da önemli çünkü. 50 amper takmak en mantıklısı bana sorarsanız. Çok fazla fiyat farkları yok çünkü. Onun dışında twingo’ya 60 amper takabilir miyim gibi sorular geliyor. Ona da hazır yazarken cevap vermek isterim. Twingo’ya her şeyden önce 60 amper takmanıza gerek yok. Ama 60 amper aküler daha ucuzdur. Ben bu sebeple 60 amper takayım derseniz. Akünün oturduğu kaseye tam olarak oturmayacaktır. Takan vardır. Takmaya çalışırsanız, takabilirsiniz de belki ama, bence gerek yok. Yok yine de ben twingo’ ya 60 amper takıcam derseniz de, ya akü tam kaseye oturmayacak, bir tarafı biraz yukarıda kalacak, yani kasenin yarım santimlik çıkıntısının üstüne doğru gelecek ve ufak bir eğimde duracak, benim için sorun yok derseniz olur, ama onun dışında araç da daha önceden oynama olmadı ise takılmaz veya kaseyi kaldırma şansınız var ise, altı müsait ise kaseyi kaldırabilirsiniz. Kase dediğim de akünün oturduğu yer olarak adlandırabiliriz.

Renault twingo aküsü nasıl takılır? sorusunun cevabına gelince de şöyle açıklayabiliriz. Takması ve çıkarması en basit akülerden, araçlardan biridir. Zaten kutup başlarından birisi, normalde çevirmelidir. Yani 1 litre meyve suyu alırız da hani açmak için çeviririz ya, aynı o şekilde çevirerek birini gevşettikten sonra ki bu normal de olandır, sizin kutup başları daha önceden işlem gördü ise, farklı olabilir. Dediğim gibi birini böyle söktükten sonra, 10 anahtar ile diğer kutup başını gevşeterek açıyorsunuz ve aküyü yerinden alıyorsunuz. Aynı şekil de yapmış olduğunuz işlemi yeni aküyü koyduktan sonra tekrarlıyorsunuz ve işlem tamam. Çok basit yani çok zor değil. Akünün fiyatları ne kadar öğrenmek isterseniz de aşağıdaki butonlar yardımı ile istediğiniz amperin butonuna basarak fiyat bilgisine de sahip olabilirsiniz.

Marka olarak hangisini tavsiye edersiniz derseniz, zaten bu amperleri, çok piyasa malı aküler yapmaz genel de marka aküler de 44 amper veya 50 amper akü bulabilirsiniz. Çünkü çok satılan aküler olmadığı için her marka girmez. Onun dışında benim sattığım akülerin yüzde 90 ı bilindik markalar zaten. Ben müşteriden şikayet gelen markaları satmamaya özen gösteriyorum. Varta, bosch, mutlu, inci, boss marka var ve bütçeniz hangisine uyuyorsa onu tercih edebilirsiniz. Dediğim gibi adını duymuş olun olmayın, hepsi güzel markalar ve iyi mallardır.

60 Amper Akü Fiyatları

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı