ForesterSubaru

Subaru Forester Aküsü Kaç Amper

Subaru Forester 2000 model olan kasa için yazıyorum. Yeni modeller de kasalar veya akünün yeri değişiklik gösterebilir, aynı da olabilir. Şu an için bilemiyorum fakat model belirtiyorum ki yanlışlık olmasın.

2000 model subaru forester’ın aküsü sol farın hemen arkasında yer alır. Akü için çok fazla bir alan söz konusu değil. Yerin dar, yüksekliğinin de önemli olduğunu düşünürsek bu araç için çok fazla seçenek de yok açıkçası.

Normalde 2000 model subaru forester’ın kasaları aynı olduğundır. fakat gene de detay vermek istiyorum; sonuçta bütün araçları hafızamda tutmam münkün değil.

Sizin bir ihtiyacınız olursa yine yorum olarak yazarsanız bakarız. Model, motor, beygir bilgilerini de yazmalısınız.

2000 model forester’da akünün ebatları bellidir. Amperinden ziyade akünün yerinin büyüklüğü ve yerine neler olabileceği hakkında bilgi sahibi olmama yetti. 2000 model subaru forester 2000 motor ve turboydu. Ayrıca 170 beygir bir araçtı. Üzerinden çıkan amper 72 amperdi. Normalde kataloglar bu araç için 60 amper akü göstermektedir. Ancak kişi aracın ikinci sahibi idi ve kendisinden önceki sahibi 72 amper takmış. 72 amper akü, 60 amper aküye göre daha büyüktür. (amper olarak değil sadece ebat olarak da daha büyük ama bu araç kurtarıyor)

72 amper akü sığıyor bu araca. Biz 60 amper akü taktık. 72 amper de takabilirsiniz 60 amper akü de takabilirsiniz subaru forester marka araca.

Takması çok zor değil, eğer kutup başları sorunlu değilse, paslanmamışsa montajı kolay. Üstten bağlantı demiri var, onu gevşetip, iki tane kutup başını sökerek, eski akünüzü çıkartabilir ve yenisini takabilirsiniz.

En iyi akü fiyatları için akü fiyatları kelimesinin üzerine tıklayabilirsiniz.

60 Amper Akü Fiyatları

 

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı