Anasayfa

Dogruaku.com Akü Tavsiyesi

dogruaku.com kimdir? Nedir? Neden vardır? Kuruluş Hikâyesi ve gayesi nedir?

Aküde marka olarak tavsiye isteyen, insanlar için kaleme aldığım bu yazıma hoş geldiniz.

Akü marka tavsiyesi yapmadan önce bir kaç açıklama yapmam gerekmekte zira yanlış anlaşılmalardan uzak durmak isterim. Öncelikle belirtmek isterim ki belirttiğim markaların, hiç biri ile bir yakınlığım bulunmamakta ve onlar satış yaptıkça benim cebime bir şey girmemektedir. Öncelikle bunu belirtmek isterim.

Akü tavsiyesi isteniyor fakat akü tavsiye etmek zor bir iştir. Neden diyecek olursanız. Hiç sorun olmayan bir aküyü önerirsin o adamda sorun çıkar veya o araçta, sonra sen söyledin olursun. Sonuçta bu aküleri ben üretmiyorum. Sadece tecrübelerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı yazıyorum. Duyduklarımı bile yazmıyorum düşünün.

Akü tavsiyesi yapmak istemememizin başlıca nedenleri :

1-) Akü arızalı çıktı mı sorumlusu sen olursun, çünkü sen önermişsindir. “Sen söledin bunu al diye arızalı çıktı al bunu hemen bana yenisini ver!” böyle bir şey söz konusu değil, garanti servisine gideceksin onlar bakacak. Sormaya geldi mi sorarlar, kötü oldu mu iş suçlu olan sen olursun. Sanki aküyü sen üretiyormuşsun gibi.

2-) Kimisi elinde o aküden çok vardır o yüzden onu öneriyordur der veya bayat aküdür o der.

3-) Kimisi der ki işte o aküden daha çok para kazanıyordur o yüzden onu öneriyordur vs. vs.

evet böyle durumlar söz konusu. Gidersin bir dükkana adam elinde ne var ise onu sunar, bu işin doğasında bu var. Sadece bu işin değil her satış taktiğinde olan şeylerdir bunlar. Adam elinde olmayan malı kötüler, elinde olan malı iyiler, malesef bu böyledir. Ama bu bizim için geçerli değildir. Bizim anlayışımıza ters bir olay. Zaten biz de tüm markalar var hangisini canın istiyorsa, hangisine bütçen yetiyorsa onu alabilirsin. Sonuçta hepsi garantili mal. Tabi ki bizim tecrübelerimizden yararlanmanız da lazım, sonuç da biz bu işin içindeyiz. Nasıl ki ben işte ne biliyim parkeden anlamam, parkeciye sorarım, aynı sizin de akücüye sormanız çok doğal ama bu kafanızdakileri bir kenara bırakarak, özellikle bizimle alakalı olarak söylüyorum. Herkes kendinden meshuldür.

Tamam recep biz seni bu yukarıda saydığın sebep ve sonuç ilişkilerinin dışında bırakacağız. Seni bu yukarıda saydıklarınla sorumlu tutmayacak ve seni bunlarla yargılamayacağız derseniz ben size gönlümde geçen ilk 11 i yazayım aşağıya 🙂 İki tanesi de yedek oyuncu olsun.

Aşağıda yazığım markaların sıralaması benim kendi gözlemlerime göre oluşan bir sıralamadır. Müşterilerden gelen geri dönüşler ve arıza çıkma sayısına göre kendi kafam da kurmuş olduğum bir sıralamadır. Kendi görüşümdür. Hiç bir şey ile veya hiç bir yer ile bağlantısı yoktur.

 

1-) Varta Akü

2-) Bosch Akü

3-) Mutlu Akü

4-) İnci Akü

5-) Çelik Akü

6-) Boss Akü

7-) Fiam Akü

8 -) Ac Delco Akü

9-) Yuasa Akü

10-) Delphi Akü

11-) Yiğit Akü

12-) Esan Akü

13-) Haze Akü

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı