CivicHonda

Honda Civic Aküsü Kaç Amper

Honda Civic Aküsü 12 Volt 45 Amper Dar Aküdür. Yine aynı şekilde dar bir aküdür. Normal 60 amper aküler bu araca olmaz. Olmama sebebi amperi değil, akünün kasasıdır, yani ebatlarıdır.

60 amper dar akü bu araca olmaz. Dar olmasına rağmen tırnakları akünün sığmasına izin vermez, ancak tırnakları keserseniz oturur ki buna hiç gerek yok. bu araca ya 45 amper dar akü takacaksınız veya yeni gelen 55 amper dar akü var, onu da takabilirsiniz. Amperi 10 amper yükselmiş olur. Bu akü de tırnak olmadığı için oturuyor. 55 amper takarsanız 60 amper takmanıza da gerek kalmaz, ayrıca tırnağını kesmek ile de uğraşmamış olursunuz.

Tırnak ne demek, akünün alt kenarlarında ufak çıkıntılar var onlar akünün tırnaklarıdır. Akünün ayakları, o tırnaklara geçer ve akünüz sağlam ve sabit bir şekilde durur. Öbür türlü hafif de olsa akünüz yerinden oynar.

45 amper dar genel anlamda bu aracın aküsüdür. Ama marka marka değişiklik gösterebilir. Ampere takılı kalmayın. İlk önce ebadı önemlidir. Amperi ikinci planda kalıyor, 5-10 amper yüksek olmuş,  o kadar önemli değil.

Aküler şu anda depozitolu eskisini verip yenisini alabiliyorsunuz. Eskisini vermeden de alabiliyorsunuz tabi ki ama eskisini verince hurda bedeli düşülüyor ve baya avantajlı bir hale geliyor. Verdiğiniz eski akü, aldığınız akünün amperinden ufak ise ufak bir fark ödeyebiliyorsunuz. Mesela 50 amper verip 60 amper alırsanız, 8 lira gibi bir rakam fark ediyor. Daha büyük amper verirseniz ödeyeceğiniz para azalıyor. Ama 60 amper verip 60 amper aldığınız da iadeli akü fiyatından aküyü satın alabiliyorsunuz. Tabi başka şehirden, internetten sipariş verdiğinizde bu mümkün olmuyor. Çünkü netten aldığınız da eski aküyü vererek aldığınız da ucuza geliyor evet ama bu sefer iki kez kargo masrafı giriyor devreye ve akü pahalıya gelmiş oluyor. Başka şehirden internetten aküyü aldığınız da eskisini iade etmeden almanız sizin avantajınıza, çünkü bir kere kargo ödüyorsunuz. Kargo masrafı da akü ağır olduğundan çok para tutuyor. Ben bunun için kargolarla anlaşma yapıp, daha ucuza göndermeyi düşünüyorum. Eski akünüzü bulunduğunuz şehir de hurda akü olarak satacaksınız en mantıklısı bu. Bu arada buraya yazdığım yazılar benim yaşadığım gördüğüm yazılar. Yani başka siteden alma yazılar değil. Özgün yazı yazıyorum. Ben bu işi yapıyorum ve taktığım aküler de yaşadıklarımı siz sevgili okurlarımızla paylaşıyoruz. Gördüklerimi, yaşadıklarımı yazıyorum ama sizin durumunuz, aracınız farklı olabilir. Yani yazdıklarım genel olarak böyle ama genede araca göre farklılık gösterebilir. Hangi marka akü almanız konusuna gelince, marka önermek istemiyoruz. Sıkıntı yaşadığınız da insanlar, ama bu aküyü siz önermiştiniz oluyor. Bana yeni akü ver diyen bile oluyor. O yüzden önermiyoruz. Her akünün kendi garanti servisi var zaten. Son olarak bu yazıyı emek vererek, uğraşarak, başka bir yerden kopyalamadan yazdım. Kopyalayıp kendi sitelerinde kullanan insanlara hakkımı helal etmiyorum. Okuyan ve yararlanan insanlar bir yorum yazarsa sevinirim. Teşekkürler

Arkadaşlar bu yazıyı bir yıl önce yazdım. Artık yeni bir yola girdik. Sizlerden gelen talepler üzerine akü işine daha geniş kapsamlı balıklama olarak daldık. İlk başlarda online akü satışı olarak hizmet vermeye başlayacağız ama zamanın neler göstereceği belli olmaz. Açmış olduğum sitenin farklı bir durumu söz konusu. Genelde online olarak akü satan sitelerin çoğunda, almak istediğiniz ürünü sepete eklediğinizde karşınızda diğer aşamalarda ekstra fiyatlar çıkar. Ne bileyim + kdv eklenir veya ekstra bir şeyler olur işte veya fiyatlar hep eskidir. Güncel fiyat tutan akü online satış sitesi bulmanız çok zor. Ben bulamıyorum doğrusu. Var ise de çok az ya bir ya iki tane. İşte bu eksiklik sebebiyle yeni bir işe kalkıştık bakalım hayırlısı. Bizim sitemiz de farklı olan, eski akünüzü, hatta iki eski akünüzü bile iade ederek fiyattan düşerek kalan rakama online olarak ödeme yapabiliyorsunuz. İster kargo ile al, ister mağazadan, istersen de sen keyfini bozma biz gelelim karar sana kalmış :) Satışa sunduğumuz akülerin üretim tarihleri hep yeni tarihlerdir bu konuda da bilgi vermeden geçemedim. Aşağıdaki satın al butonuna tıklayarak honda city aküsünün kategorisine direk olarak gidebilirsiniz.

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

5 Yorum

  1. Ayrıntılı bilgileriniz ve emekleriniz için çok teşekkürler. Allah işinizi rast getirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı