Anasayfa

İki Akülü Araçlarda Tek Akü Değiştirmek Doğru mu?

Bu soruya cevap verirken lütfen beni yanlış anlamayın. Biz yazarken sizi düşünerek, tecrübelerimizi yazıyoruz. Gördüğümüz, duyduğumuz, yaşadığımızı yazıyoruz. Yani aklınıza şöyle bir şey gelmesin, tabi ki öyle derler, akü satacaklar, para kazanacaklar. Öyle bir şey yok. Tek değiştirmeniz bizim daha çok işimize gelir, öyle düşünüyorsanız. Çünkü bir süre sonra tekrar uğrama durumunuz söz konusu olacaktır.

Edinilen bilgilere göre, çift akülü araçlarda bir aküyü yenilemek hiç mantıklı değil. Zira eski akünüz, yeni takmış olduğunuz aküyü de bozacaktır. Bozacaktır derken pat diye bir hafta sonra değil tabi ki. Ama o akü normalde misal 5 yıl gidecek ise eski akü onun ömrünün kısalmasına sebep olacaktır. 5 yıl değil de örnek veriyorum yine 2 yıl gidecektir. Her zaman iki akülü araçlarda akü değiştirdiğinizde, iki akünüzü de değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Öyle bir durum var ise sağlam eski akünüzü başka bir şekilde değerlendirmek en mantıklısı. Aynı ampere ihtiyacı olan birine, bir arkadaşınıza ikinci el olarak satın veya bir şekilde değerlendirin. Bu şekilde eski akünüzü hem değerlendirmiş olursunuz hem de aracınızın iki aküsü de aynı zamanda alınmış ve ikisi de sıfır olmuş olur. Bu şekilde daha iyi fayda sağlayacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü bozuk akü, sağlam aküyü de bozar her zaman.

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı