9Renault

Renault 9 Aküsü Kaç Amper

Yazıyı okumaya başlamadan önce sizi bir konu da aydınlatmak isterim. Oda şudur. Aslında ben bu işi para kazanmak ticarete dökmek için başlamadım tamamen blog yazmaktı amacım. Fakat şimdi bu işe girdim. Bu bloğu iyi yapmışım diyorum şimdi. Asıl söylemek istediğim, yazıyı okuduktan sonra parcakolik.com ‘a gidip renault 9 marka aracınızın aküsünün fiyatlarına bakacaksınız ya, orada dikkat etmeniz gereken bir şey var. Anlamayanlar için söylüyorum. Burayı mutlaka okuyun. parcakolik.com a girdiğiniz de fiyat ilk bakış da yüksek gelebilir. Ama orada ana fiyatta yazan rakam akünün iadesiz fiyatıdır. O fiyat İstanbul dışı siparişler de geçerlidir. İstanbul dışından alanlar, 2 kere kargo parası vermesin diye o şekil de ayarladım. Eski akünüzü, bulunduğunuz il de satabilirsiniz. 60 amper akünün hurda bedeli 30 liraya yakındır. 25 veren olur 30 veren olur. Duruma göre değişir. Ancak İstanbul içi sipariş verirken, seçenekler kısmından, iade edeceğiniz amperi seçerek, yani eski akünüzün amperini seçerek, iade indirimi sağlayacaksınız ve gerçek iadeli fiyat o zaman ortaya çıkacaktır. O şekil de kıyaslamanızı rica ederim. Eski aküyü iade edebilmeniz için ya siz gelmelisiniz veya biz gelip yerinde takmalıyız. Başka türlü zaten eski aküyü alamayız normal olarak. İsterseniz eliniz de var ise ikinci akünüzü bile iade ederek ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca yerinde montaj hizmetinde de fiyatlar çok cazip. Çoğu firma 35-50 lira gibi bir ücret alırken, biz sadece ilçesine göre benzin parasını, gidiş dönüş olarak hesaplayarak yazdık. Bir de isterseniz, cuzi bir sökme. takma işçiliğimiz var ama onu siz de yapabilirsiniz. Bizim araç geldiğin de eskisi hazır olsun, eskisini alır yenisini veririz. Seçim tamamen size kalmış. Şimdi renault 9 marka aracın aküsü hakkında bilgiler vererek devam edebiliriz.

https://www.akufiyatlarim.com/60-amper-aku-fiyatlari

renault-9-spring-90lar-mc3bczesi1

En sevdiğim araçlardan biri. Karışık, kuruşuk hiç bir yanı yok. O yüzden renault 9 serisini çok seviyorum. Sökmesi de takması da çok kolay. Renault 9 ‘un aküsünü uzun sabitleme vidasını söktükten sonra, iki adet kutup başını gevşeterek, rahatlıkla sökebilirsiniz. Ayrıca bu araçlarda aküyü söktüğünüz de radyo kodunun gitmesi gibi bir sorunla da karşı karşıya kalmıyorsunuz. Hiç sorup araştırmaya gerek yok. Renaılt 9 u hem kullanan, hem de defalarca kez akü değiştirmiş olan biri olarak, çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, renault 9 aküsü kaç amper sorusunun cevabı 60 amperdir. Renault 9 da broadway olsun, fairway olsun, spring olsun hiç fark etmez hepsine 60 amper takabilirsiniz. Normal de akü kataloglarında 50 amper çıktığı yazıyor ama defalarca kez değiştirdim o yüzden 50 amper hem pahalı, hem de 60 takarak 10 amper daha güçlendirmiş oluyorsunuz. Hiç 72 amper taksam mı? Yok işte şöyle yapsam mı? Böyle yapsam mı? demeye gerek yok. Renault 9 ‘a 60 amper tak kafan rahat olsun. Araçta farklı farklı problemler yok ise, yok işte ekstra bir şeyler takılmadıysa, zenondu vs. hiç 72 amper alıyım mı diye düşünme boşuna kendine masraf çıkartma bence 🙂 . İstediğin markayı almanda sakınca yok bu araç için. İster Varta al, ister bosch, ister mutlu, ister inci, istersen de boss al hepsi işini görür. Bütçene göre hangisine yetiyor ise gücün onu alabilirsin. Kafan rahat olsun. Tüm aküler de 2 yıl garanti var zaten.

Eğer aracının elektrik aksamında bir sıkıntı yok ise onu da tamir ettirmelisin, çünkü yeni aldığın aküyü de yersin bu sefer. Tekrar söylüyorum, aracınızda hiç bir sorun yok ise, kollektördü, konjektördü, şarz dinamosuydu, marş motoruydu, bunlardan sorun yok ise hangi markayı almaya yetiyorsa kart limitin onu al, şunu mu alsaydım, bumu daha iyidi, diye hiç düşünüp zamanını harcama. İki yıl boyunca akü ile ilgili bir sıkıntı yaşaman halinde ise almış olduğun akünün garanti belgesinde yazan veya almış olduğun akünün yetkili servisini internet bulmak suretiyle servisine, garanti belgenle gitmen ve sorununu yetkili personele iletmen yeterli. Onlar akünün şarz edilmesi gerekirse şarz ederler, yenisi verilmesi gerekirse yenisini verirler veya araçta bir sorun var ise onu söylerler. Dikkat etmeniz nokta şu. Aslında gerek yok da gene de illede garanti servisi olsun derseniz. İstanbul dışından alanlar için söylüyorum. Aldığınız akünün bulunduğunuz ilde servisi olup, olmadığına dikkat edin. Aksi takdir de servise gitmek için, il değiştirmek zorunda kalarak bir akü parasını da yola vermeyin. İstanbul dışı için geçerli bu, çünkü İstanbul da tüm akülerin servisleri mevcut zaten. Benim bahsettiğim çok ucra iller için geçerlidir. dogruaku.com ‘a yazmaya başladığım da bir akücünün yanında çalışıyordum. Bu bloğu o zamanlardan oluşturdum. Tecrübelerimi yazıyorum ve bu blog vasıtasıyla insanlara yardımcı oluyordum. O işi bıraktım ve daha sonra özel bir banka da çalışmaya başladım. Çalışırken buradan gelen tepkiler neticesinde bu işe artık kendim girmeye karar verdim. Artık akücüyüm 🙂 . Sizlerden gelen olumlu tepkiler verdi bana bu cesareti. Şimdi yazmaya daha hızlı devam edecek, elimden geldiğince de sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

reno 9Aküler şu anda depozitolu eskisini verip yenisini alabiliyorsunuz. Eskisini vermeden de alabiliyorsunuz tabii ki ama eskisini verince hurda bedeli düşülüyor ve baya avantajlı bir hale geliyor. Verdiğiniz eski akü, aldığınız akünün amperinden ufak ise ufak bir fark ödeyebiliyorsunuz. Mesela 50 amper verip 60 amper alırsanız, 8 lira gibi bir rakam fark ediyor. Daha büyük amper verirseniz ödeyeceğiniz para azalıyor. Ama 60 amper verip 60 amper aldığınızda iadeli akü fiyatından aküyü satın alabiliyorsunuz. Tabi başka şehirden, internetten sipariş verdiğinizde bu mümkün olmuyor. Çünkü netten aldığınızda eski aküyü vererek aldığınızda ucuza geliyor evet ama bu sefer iki kez kargo masrafı giriyor devreye ve akü pahalıya gelmiş oluyor. Hatta ve hatta iki akü iade ederek bile yeni bir aküyü daha ucuz bir fiyata getirebilirsiniz.

Başka şehirden internetten aküyü aldığınızda eskisini iade etmeden almanız sizin avantajınıza, çünkü bir kere kargo ödüyorsunuz. Kargo masrafı da akü ağır olduğundan çok para tutuyor. Ben bunun için kargolarla anlaşma yapıp, daha ucuza göndermeyi düşünüyorum. Eski akünüzü bulunduğunuz şehirde hurda akü olarak satacaksınız, en mantıklısı bu.

Açmış olduğum sitenin farklı bir durumu söz konusu. Genelde online olarak akü satan sitelerin çoğunda, almak istediğiniz ürünü sepete eklediğinizde karşınızda diğer aşamalarda ekstra fiyatlar çıkar. Ne bileyim + kdv eklenir veya ekstra bir şeyler olur işte veya fiyatlar hep eskidir. Güncel fiyat tutan akü online satış sitesi bulmanız çok zor. Ben bulamıyorum doğrusu. Var ise de çok az ya bir ya iki tane. İşte bu eksiklik sebebiyle yeni bir işe kalkıştık bakalım hayırlısı. Bizim sitemiz de farklı olan, eski akünüzü, hatta iki eski akünüzü bile iade ederek fiyattan düşerek kalan rakama online olarak ödeme yapabiliyorsunuz. İster kargo ile al, ister mağazadan, istersen de sen keyfini bozma biz gelelim karar sana kalmış :) Satışa sunduğumuz akülerin üretim tarihleri hep yeni tarihlerdir bu konuda da bilgi vermeden geçemedim. Aşağıdaki satın al butonuna tıklayarak renault 9 aküsü kategorisine direk olarak gidebilirsiniz. Dediğim gibi aşağıdaki butona tıkladığınız da gittiğiniz kategoride hangisini isterseniz alabilirsiniz.

 

Ayrıca 60 amper akü fiyatlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayın.

60 Amper Akü Fiyatları

Etiketler

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı