Anasayfa

Aracınızı Satarken Aküde Ucuza Kaçmayın

Genelde yapılan bir davranış biçimidir. Aracın aküsü bitmiştir veya zar zor idare ediyordur ve araç yakın zamanda satılacaktır, belki de sahibi bile hazırdır… işte böyle bir durumda malesef bizler, aracımıza ucuz yollu bir akü takarak el değiştirme yolunu seçiyoruz. Nasılsa satacağım diye düşünüp, ya ucuz bir akü takıyoruz veya eski aküyü şarj ettirip o şekilde teslim ediyoruz yeni sahibine. Çoğunlukla olan bu. İstisnai insanlar vardır onlara saygım sonsuz, onlara lafım yok. Genel olarak bu şekilde davranılır. Ama gel gör ki ben ikinci el bir araç alırken, kaputu kaldırdığımda arabayı kontrol etmek için, gözüme ilk çarpan şey aküsüdür. Önce aküsünün markasına bakarım, eski mi yeni mi ona bakarım. Çünkü aküsünü kaliteli kullanan bir insan veya daha önce güzel bir marka akü alan bir insan bana göre arabasının diğer aksamlarına da gözü gibi bakmıştır. Ben böyle düşünürüm.

Çoğu zaman karşılaştığımız bir durum olduğundan bunu yazma gereği duydum. “Abi aracı satacağım zaten idareten bir şey ver” der araç sahibi. ben de derim ki “abi alanın canı yok mu? “:)

30-50 lira daha fazla vererek neden daha güzel bir akü takmıyorsun? Hem insanlar da benim gibi düşünüyor olabilir. Kaput kaldırılınca hakikaten genelde ilk önce akü göze çarpar, görünen bir yer de ise. Çünkü ilk etapta en basit direk olarak bakılabilen şey aküdür. Kaputu kaldırınca pırıl pırıl bir akü çıkması farklı bir şey, ne olduğu belli olmayan kutu gibi bir şeyin orada duruyor olması başka bir şey bence.

Benim size tavsiyem, hem bir davranış biçimi olarak hem de aracınızı daha kolay satılabilmesine yardımcı olacak akülerinizi, aracımızı satarken de sanki hala kendimiz kullanacakmışız gibi almamızdır.

Akücü

Kişisel blog yazıyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı